Gyerekként tele vagyunk álmokkal, tervekkel, elvárásokkal, elképzelésekkel, vágyakkal. De mi történik, amikor nem kapjuk meg, amire vágytunk, vagy azt kapjuk, amire nem számítottunk, amire nem vágytunk?
Gyerekként tele vagyunk álmokkal, tervekkel, elvárásokkal, elképzelésekkel, vágyakkal. De mi történik, amikor nem kapjuk meg, amire vágytunk, vagy azt kapjuk, amire nem számítottunk, amire nem vágytunk?
Bármennyire is vágyunk a békés életre, mégis folyamatosan kapunk sebeket és sebzünk másokat. Sebeinket mindannyian sajátos módon kezeljük, ez pedig meghatározza önarcképünket, önértékelésünket, kapcsolatainkat, és kihívásainkhoz való viszonyulásunkat.
Ami egyszer elkezdődött, annak vége is lesz. Ez a helyzet a történelemmel is. De hogyan lesz vége a világnak?
Idén Pál apostol Rómaiakhoz írt levele alapján azokról a dolgokról hallottunk és beszélgettünk, amik semmiségeknek tűnnek, de az életünket határozzák meg. Ilyen például a szégyen, a kárhoztatás, az összeghasonlítgatás, a szenvedés és Isten szeretete. Ezek látszólag talán apróságok, de ha a helyükön kezeljük őket, az életünk lényeges területein tapasztalhatunk változást. Tehát az APRÓ dolgok megváltoztatják a…
Általában véve van-e célja az életünknek? Szoktunk-e, és érdemes-e erről gondolkodnunk? A másik kérdés, hogy felfedezni vagy kitalálni kell az életcélunkat? Azaz objektív vagy szubjektív dologról van szó? Ha felfedezni, akkor hogyan lehet megtalálni, hogy mi az én életem célja? És el tudom véteni a célt, el lehet egy egész életet hibázni? Te tudod a…
Májusban a homoszexualitásról beszélgettünk, ami egy sokszor elhallgatott téma, vagy éppen tengernyi megtévesztő információval bombáznak bennünket a médiumok vele kapcsolatban. Tudományos szakértők és statisztikák segítségével, illetve személyes történeteken keresztül szeretnénk megérteni, hogy mi állhat az azonos nemű vágyak hátterében. Beszélgessünk őszintén, tabuk nélkül, elkerülve mind az ítélkezés, mind a politikai korrektség szélsőségeit! Az előadáshoz kapcsolódó…
Jubileumi filmklubra készülünk a hónap végén, mert idén áprilisban lesz a kerek 200. alkalom, amikor összegyűlünk egy filmklubra és megnézünk egy filmet, majd megbeszéljük, mi mit gondolunk, érzünk a filmmel kapcsolatban, mi volt a rendező szándéka, üzenete, és keresztény szemmel mit mondhatunk erről. Az előadásban Robi beszél nekünk arról, hogy napjainkban a történeteket nem könyvekben vagy lanttal…
Hogyan tekintsünk keresztény szemmel az iszlám vallásra, a Koránra? Előítéletek és félelmek helyett ismerjük meg az iszlámot és a muszlimokat!
A jó beszélgetés hasonlatos a tánchoz, amennyiben (legalább) két ember kell hozzá, akik mindketten beleteszik a magukét, aktívak, és hol kezdeményezőek, máskor átadják a másiknak a vezetést. Ahhoz, hogy jól tudjunk táncolni, sokat kell tanulni és gyakorolni, elsajátítani a lépéseket. Ez igaz a beszélgetésre is. Miből áll egy jó beszélgetés? Mik az alapok? Mire kell…
Mi is a politikai korrektség definíciója?
“Olyan nyelvezetet, politikát, viselkedést, eszmét, gondolkodást jelöl, amely igyekszik minimalizálni az egyes vallási, etnikai, kulturális vagy egyéb közösségek megsértését.”
Ez a nemes törekvés mára a véleménydiktatúra eszköze lett.