Az élet sokunk számára olyan, mintha 45 perccel a kezdés után ültünk volna be a moziba. Csak kapkodjuk a fejünket. „Miféle történetbe csöppentünk bele?” (Samu, Gyűrűk ura) – kérdezzük mi is.
Az élet sokunk számára olyan, mintha 45 perccel a kezdés után ültünk volna be a moziba. Csak kapkodjuk a fejünket. „Miféle történetbe csöppentünk bele?” (Samu, Gyűrűk ura) – kérdezzük mi is.
Nagy örömünkre októberben ismét Tapolyai Emőkét köszönthettük előadóként! Előadásában arról beszélt, hogy a lelki fejlődésünkben szükséges, hogy felismerjük és beismerjük sebzettségünket. Egészséges az, amikor képesek vagyunk elgyászolni veszteségeinket és megbocsájtani az ellenünk vétkezőknek, de ugyanilyen fontos az is, hogy kijöjjünk a lelki klinikáról és lábra állva, előre lépjünk. Előre egy fejlettebb identitásba, stabilabb emberi kapcsolatokba…
A szégyen hazánkban sajnos válogatás nélkül szedi áldozatait ma is. Sokan tapasztaljuk azt, mintha a kultúránk megtanított volna szégyellni magunkat.
Augusztusi programunkon, ami egy három alkalmas előadás sorozat bevezető programja volt, olyan, generációk sorsát meghatározó tényekkel foglalkoztunk, amikről keveset beszélünk! A bevándorlással kapcsolatos propaganda sokaknak a könyökén jön ki, másokban heves érzelmeket vált ki. Vannak, akik egyszerű humanitárius kérdésként kezelik, míg mások a civilizációnk bukását vizionálják. Sokan Európa keresztény mivoltára hivatkozva a szolidaritást kérik számon,…
Nyári hetünkön József – a pásztor, a rabszolga, és az ókori Egyiptom teljhatalmú urának – történetét vettük közelebbről szemügyre. Életében megtalálhatjuk a válaszokat azokra a kérdésekre, amelyek a mi életünk szempontjából is jelentős hatással bírnak, mint a családi háttér, az otthonról hozott minták hatása, a bűn valósága, a szívünk állapota és elköteleződése, a megbocsátás harca……
Mindannyiunknak van személyes története, mindenki tartozik valakihez, éppen ezért fontos felismernünk, hogy a belső szabadságunk egyenlő a békességgel. A békesség utáni vágy pedig nemcsak egy egyetemes emberi cél, hanem személyes életprogram is.
Senki nem úgy indul neki a házasságnak, hogy annak majd válás lesz a vége. Sajnos ez mégis megtörténik. Sőt a mai világban ez nem is számít kivételes esetnek. Nagyon sokan elválnak, ugyanakkor ez mégsem egy mindennapi esemény.
Egy-egy vihartól megtépázva reménykedhetünk, hogy „ilyen többet nem lesz” vagy „ennél már csak jobb lehet”, elvonulhatunk egy kényeztető, hétvégi lélek-wellness-be, vagy pedig mélyebbre engedhetjük a gyökereinket, felkutatva és belekapaszkodva olyan értékekbe, melyek létezéséről a felszínen járva csak sejtettünk.
Meghívott előadónk Dr. Somody Imre volt, akiről többek közt ezt olvashatjuk az interneten: “Épített gyárat, márkát, missziót, csapatot. Somody Imrét az egész ország jól ismeri: neve összeforrt a Plussz pezsgőtablettával és a budapesti Centrál kávéház megnyitásával.” A rendszerváltást követő évtized talán legsikeresebb üzletembereként tartották számon. Előadásában arról is vallott, hogyan élt át sikert és kudarcot…
Életünkben vannak olyan akadályok, amelyek meggátolnak bennünket abban, hogy teljesebb, örömtelibb életet éljük. Olyan akadályok, amelyek meggátolnak bennünket, hogy azt az életet éljük, amire teremteve lettünk.
De mik is ezek az akadályok az életben? Felismerjük őket? Ha felismertük őket, mit kezdjünk velük? Hogyan győzhetjük le őket?
Életünk sorozatos választások végtelen sorozata. Korunk széles palettán kínál döntési lehetőséget életünkkel, munkánkkal kapcsolatban a túlélő felfogástól a munkamániáig. Kérdés, hogy milyen szempontok vannak még, amiket érdemes megfontolnunk, amikor a helyünket keressük a világban.
Amikor a helyünket, elhívásunkat keressük csak a “szent” dolgokra gondolunk, vagy csak a munkára? Mire vonatkozik az elhívásunk? De ki is hív bennünket, és mire?